• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Botoks

Botoks en sık uygulanan ameliyatsız estetik işlemidir. Clostridium botilinum bakterisinden elde edilen canlı toksin aşısıdır. Botilinum toksin A, halk arasında ilacın jenerik adı olan botoks ile bilinmektedir. Enjeksiyonu yapılan kasın geçici  süre felcine neden olur. Bu özelliği nedeniyle düşük dozlarda estetik amaçla kullanılmaktadır. Botoks işlemi toksinin deri altı ve yüz kaslarına enjeksiyonu şeklinde yapılır. İşlem için çok ince iğne ucu kullanılır, anesteziye gerek duyulmaz. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonunda ağrı, sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası günlük yaşantısına dönebilir. Botoks uygulandığı gün saunaya, spora gitmek uyun değildir.

Cilt bakımı için üç gün beklenilmelidir. Hamile ve emziren kadınlar hariç uygulanmasında engel yoktur. Etkisi yaklaşık olarak 72. saatte başlar ve 14. gün nihai halini alır. Ortalama etki süresi 4-6 aydır.

Plastik cerrahlar tarafından kırışıklık açma, terlemeyi azaltma ve migren tedavisine destek olarak kullanılmaktadır. En sık uygulanma alanı; alın çizgileri, kaz ayağı çizgilerinin giderilmesi amaçlıdır. Enjeksiyonu yapılan bölgede mimiklerde azalma görülmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

goz-kapagi-estetigi

Göz Kapağı Estetiği

Gözler görsel kimliğimizin en önemli parçasıdır. İlk bakışta fark edilen ilk alandır.…

Devamını Oku
yuz-germe

Yüz Germe

Vücudumuzun en görsel alanı yüzümüzdür. Zaman ile yüzde çizgilenme ve sarkmalar olur.…

Devamını Oku
sakak-germe

Şakak Germe

Gözler ve kaşlar yüzün ifadesinde çok etkilidir. Düşük kaşlar uykulu görünüme neden o…

Devamını Oku