• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Meme Büyütme Estetiği

Günümüzde göğüsler kıyafet içinde saklı kalsalar da, kadınların psikolojisini etkilemektedir. Dolgun ve şekilli göğüsler çekicilik göstergesidir. Günümüzde göğüs büyütme ameliyatı en sık  yapılan estetik ameliyatlar arasındadır. Göğüs hacmini artırmak için yapılan bu  ameliyat, meme toparlamak, hacim eşitlemek, göğüs kafesi şekil bozukluğunu düzeltmek için de uygulanır. Hastanın vücut yapısına göre meme dokusu veya göğüs kası altına protez yerleştirilerek ameliyat gerçekleştirilir. 

Kesi yeri hastanın meme yapısına uygun seçilir. Yara izi meme çizgisi altına veya meme ucu kenarına gizlenir. Kullanılan protezler FDA onaylı olup, meme kanseri yapmazlar. Büyütme ameliyatlarına bağlı meme bezi bütünlüğü bozulmadığı için emzirmeye engel oluşturmazlar. 

Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Hastanede yatış süresi ortalama 1 gündür.

Hastalar genellikle on gün sonra işe döner, 1 ay sonra ise tamamen iyileşirler. Kol gücü gerektiren ağır iş ve spora 1 ay ara vermek gerekir.

Meme Toparlama işlemi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

popo-buyutme

Popo Büyütme

Günümüzde dolgun dışa çıkık popo daha estetik görülmektedir. Belin geniş olması popoy…

Devamını Oku
kol-germe-ameliyati

Kol Germe Ameliyatı

Üst kol ve kol iç kısmı kilo alıp vermeden etkilenir. Kilo alıp verme sonrası kolun i…

Devamını Oku
meme-onarimi

Meme Onarımı

Kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseridir. Ortalama 8 kadından biri bu ha…

Devamını Oku