• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Meme Küçültme Estetiği

Toplumda büyük göğüs daha güzeldir tabusu mevcuttur. Halbuki aşırı büyük göğüsler vücudun orantılı görünümünü bozar. Büyük göğüslerin kıyafetle gizlenmesi de mümkün olmayabilir.

Estetik algısından öte ağırlık nedeniyle boyun ve sırt ağrısına sebep olur. Zamanla omurga yapısını bozar. Boyun fıtığı ve kol ağrılarına sebep olabilir. 

Göğüs küçültme ameliyatında fazla olan meme dokusu çıkartılır, meme yeniden dik olarak şekillendirilir. Bu ameliyatta göğüs altında ters T şeklinde yara izi kalmaktadır. Bu izler alt meme çizgisinde gizlendiği için hastalar genellikle çok rahatsız olmazlar. Tüm yara izleri bikini veya sütyen de belli olmaz. 

Göğüs küçültme ameliyatı meme kanserine yatkınlığı artırmaz. 

Ameliyat öncesi tüm hastalarımdan meme kanseri taraması için meme ultrasonu veya mamografi istemekteyim. 

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası meme dokusunda azalma olduğu için emzirme etkilenebilmektedir. Doğumdan sonra ameliyat olmak isteyen hastaların, emzirme bittikten sonra 6 ay beklemesi gerekmektedir.

Göğüs küçültme ameliyatı yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra hastanede yatış ortalama 1 gündür. Kol gücü gerektiren ağır iş ve spora 1 ay ara vermek gerekmektedir.

Meme Toparlama(Mastopeksi) hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti

Abdominoplasti

Kilo alıp verme, doğum gibi sebeplerden ötürü karın derisi sarkabilir. Yine benzer se…

Devamını Oku
popo-buyutme

Popo Büyütme

Günümüzde dolgun dışa çıkık popo daha estetik görülmektedir. Belin geniş olması popoy…

Devamını Oku
meme-buyutme-estetigi

Meme Büyütme Estetiği

Günümüzde göğüsler kıyafet içinde saklı kalsalar da, kadınların psikolojisini etkilem…

Devamını Oku