• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Post Bariatrik

Obezite günümüzün en önemli problemlerinden biridir. Bariyatrik cerrahi (obezite ameliyatı) genel cerrahlar tarafından sıkça yapılmaktadır. Ameliyat sonrası hastalar aşırı miktarda kilo verirler. Maalesef deri aynı oranda duruma uyum sağlayamaz. Kol, gögüs,karın ve iç bacakta sarkmalar olabilir.

Postbariyatrik hastalarda birçok bölgede sarkma olur. Fakat her bölgenin aynı anda düzeltilmesi mümkün olmaz. Uzayan cerrahi süresi komplikasyon (istenmeyen yan hastalık) riskini artırır. Bu sebepten ameliyatlar seanslar halinde planlanılır.

Kol derisinde iç bölgelerde sarkmalar hastanın istediği gibi giyinmesine engel olur. Kol hareketleriyle sallanan doku fazlası hastayı rahatsız eder. Kolun iç kısmında kalan fazla deri dokusu alınarak kol germe ameliyatı yapılır. Yara izi üst kolda iç tarafta gizlenir. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz. Kol germe ameliyatı sonrası 2-4 ay korse veya bandaj kullanmak gerekir.

İç bacakta sarkma, kilo veren hastalar için ciddi sorundur. Yürüme esnasında derinin birbirine teması acıya ve kızarıklığa neden olur. Hastalar rahat yürüyebilmek için de bacak germe (uyluk germe) ameliyatını olmak ister. Bacak germe ameliyatında uyluk iç kısımdaki fazla deri ve yağ dokusu çıkartılır. Ameliyat izleri iç çamaşır kenarında ve bacak arasında kalır, önden ve arkadan görülmez. Ameliyat sonrası 1 ay korse giyilir.

Kilo veren hastalara karın germe, meme dikleştirme ameliyatları da uygulanmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti

Abdominoplasti

Kilo alıp verme, doğum gibi sebeplerden ötürü karın derisi sarkabilir. Yine benzer se…

Devamını Oku
liposuction

Liposuction

Liposuction ameliyatı halk arasında yağ aldırma, liposakşın olarak da bilinir. Halk a…

Devamını Oku
vaser-liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction bir çeşit liposuction yöntemidir.…

Devamını Oku