• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Göz Kapağı Estetiği

Gözler görsel kimliğimizin en önemli parçasıdır. İlk bakışta fark edilen ilk alandır. Aynı zamanda yaşımızı ele verir. Göz kapaklarında yaşa bağlı deri fazlalığı, çizgilenme veya düşüklük olabilir. Zamanla göz kapağı üzerindeki çöküntü kaybolabilir veya derinleşebilir. İleri aşamada görüş alanını da etkileyebilir.

Yaşa bağlı alt göz kapağında da çizgilenme ve deri fazlalığı görülebilir. Buna ek olarak torbalanma, göz kapağının boyunun uzaması, yanak göz kapağı ilişkisinin bozulması görülebilir. Alt göz kapağında oluşan bu deformiteler yorgun, uykusuz ve üzgün imajı verir. Göz kapağı estetiğinin amacı daha genç ve daha taze görünüm sağlamaktır. Daha canlı bakışlarla daha dinç görünüm sağlanır.

Blefaroplasti ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Aynı anda hem üst, hem alt göz kapağı ameliyatı yapılabilir. Eğer ihtiyaç varsa alt göz ameliyatıyla birlikte orta yüz germe ameliyatı da yapılabilir. Üst göz kapağı ameliyatında göz kapağı düşüklüğü ve kaş kaldırma ameliyatı da yapılabilir. Ameliyat süresi ameliyatların birlikteliğine göre değişecektir. Dikiş izleri üst göz kapağı oyuğuna ve alt kirpik kenarına gizlenir ve normalde fark edilmez. Hastalar ortalama 7-10 gün içinde iş hayatına geri dönebilir.

 

 

Badem göz estetiği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Göz kapağı ameliyatı kaç dakika sürüyor?

Göz kapağı ameliyatı 45-60 dakika süren bir işlemdir. Ameliyat sonrası ödem ve morarma olması normal bir durumdur.

Göz kapağı ameliyatı kaç yaşında yapılmalı?

Göz kapağı yaşa bağlı olarak ya da genetik olarak düşük olabilir. Göz kapağı ameliyatını genelde 35 yaş üstü kişiler yaptırsa da genetiğe bağlı olarak düşüklük görülmesi durumunda daha genç yaşlarda da yapılabilir.

Göz kapağı ameliyatı dikiş izi kalır mı?

Göz kapağı ameliyatında kesiler oldukça incedir. 1 yıl sonra izler silinik hale gelir. Ayrıca kesiler göz katlantısına atıldığı için dikkat çekmez.

Kimler göz kapağı ameliyatı olamaz?

Kuru göz sendromu olanlar, retina ayrılması olanlar, şeker ve tiroid gibi hastalıkları bulunanlar, göz tansiyonu bulunan kişilerin göz kapağı ameliyatı olması sakıncalı görülmektedir.

Üst göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir?

Üst göz kapağı ameliyatının iyileşme süreci 7-14 gün aralığındadır. Bu süreçte çok fazla eğilmemek, ağır kaldırmamak gerekir.

Göz kapağı ameliyatından kaç gün sonra dikiş alınır?

Göz kapağı ameliyatından 7 gün sonra dikişler alınır.

Göz kapağı ameliyatında uyutuluyor mu?

Göz kapağı ameliyatında hastanın yapısına göre; lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi uygulanır. 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

septum-deviasyonu

Septum Deviasyonu

Burnun orta hattından geçen kıkırdağa septum ismi verilir. Doğuştan, ergenlikte büyüm…

Devamını Oku
sakak-germe

Şakak Germe

Gözler ve kaşlar yüzün ifadesinde çok etkilidir. Düşük kaşlar uykulu görünüme neden o…

Devamını Oku
kepce-kulak-estetigi

Kepçe Kulak Estetiği

Kulakların karşıdan bakıldığında belirgin olmasına kepçe kulak denilir. Normalde kula…

Devamını Oku