• Op. Dr. Dürdane Keskin'in Web Sitesine Hoşgeldiniz. Soru, Görüş ve Randevularınız İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz...

Meme Onarımı

Kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseridir. Ortalama 8 kadından biri bu hastalığa yakalanmaktadır. Günümüzde tedavisi mümkün olmakla birlikte, tedavi çoğu zaman meme kaybı ile sonuçlanmaktadır. Kanser tedavisiyle birlikte meme kaybı da hastaların psikolojisini etkilemektedir.

Meme kanseri erken yakalandığında eş zamanlı yerine koyma tedavisi yapılabilmektedir. Hasta meme kaybı psikolojisini hiç yaşamadan bu dönemi atlatabilir. Meme kanseri tedavisi genel cerrahlar tarafından yapılmaktadır.  Doktorunuzdan talep ettiğiniz taktirde işbirliği ile eş zamanlı yerine koyma tedavisi yapılabilmektedir. Daha önceden kanser nedeniyle memesi alınan hastalara da yerine koyma ameliyatı yapılabilmektedir. 

Yerine koyma ameliyatı hastanın kendi dokusu veya protez ile yapılabilmektedir. Ameliyat yöntemi hastadan hastaya değişmektedir. Ameliyat süresi ve iyileşme süreci yönteme göre değişmektedir. 

Meme büyütme estetiği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti

Abdominoplasti

Kilo alıp verme, doğum gibi sebeplerden ötürü karın derisi sarkabilir. Yine benzer se…

Devamını Oku
liposuction

Liposuction

Liposuction ameliyatı halk arasında yağ aldırma, liposakşın olarak da bilinir. Halk a…

Devamını Oku
post-bariatrik

Post Bariatrik

Obezite günümüzün en önemli problemlerinden biridir. Bariyatrik cerrahi (obezite amel…

Devamını Oku